Elogiu femeii - Francois Boucher - Odaliscă brună, medalie placată cu argint

Reducere: 9,50 lei
Indicaţi accesoriile pe care doriţi să mai puneţi în coş!
Săculeţ de catifea, mare Săculeţ de catifea, mare
Cod articol: AKT-310-2102
Stoc: Ultimele 2 buc pe stoc

Elogiu femeii - Francois Boucher - Odaliscă brună, medalie placată cu argint

Frumuseţea feminină reprezintă în fiecare epocă inspiraţia şi muza artiştilor. Frumuseţea naturală a trupului feminin, dorinţa pasionată şi amorul etern sunt prezentate prin creaţiile unor artişti consacraţi ai artei picturii. Medalia bogat argintată oferă un cadru pompos acestei creaţii artistice fermecătoare, cu un erotism radiant şi o pasiune de nestăvilit.

Reprezentant al stilului rococo, Francois Boucher a fost renumit pentru picturile sale pline de atmosfera unei epoci dominate de hedonism şi erotism. Pe tabloul Odaliscă brună, Marie-Louise O'Murphy, una dintre amantele regelui Ludovic al XV-lea al Franţei este înfăţişată cu trupul gol, întinzându-se pe o canapea.

• Medalie unică cu motiv pictat, decorat minuţios!
  • Placată masiv cu argint, realizată la calitatea proof!
  • Disponibilă doar la noi, în număr limitat de bucăţi!

Valoare nominală motiv pictat
Metal aliaj de cupru, placat cu argint
Greutate 31 g